معرفی کامل Blaze

هر آنچه لازم است بدانید...

2,309

با سلام. امروز خدمت شما عزیزان هستم با یک آموزش ماینکرفتی از ماب Blaze و می خوام بهتون هر چیزی رو که باید درباره بلیز بدونید، آموزش بدم.

معتادان به کیمیاگری و کشاورزان با تجربه از معدود کسانی هستند که ممکن است چیز های خوبی درباره بلیز گفته باشند. یک موجود وحشی و آتشین که در قلعه های نیرومند جهنم اسپاون می شود، در آنجا گشت می زند و به دلایلی ناشناخته، به هر ماجراجویی که وارد قلمرو آنها شوند، حمله ور می شود… 

بلیز ها جزو ماب های مهاجم بازی هستند و با دیدن شما، شروع به حمله می کنند. این نوع از ماب ها پرواز می کنند و در قلعه های جهنم یافت می شوند.

اسپاون شدن

بلیز ها به طور طبیعی در قلعه های جهنم و در سطح نور 11 یا کمتر اسپاون می شوند.

اسپاونر ها

بلیز ها از اسپاونر قلعه های جهنم نیز اسپاون می شوند.

دراپ ها

 0 تا 1 بلیز راد و 0 تا 4 با لوتینگ 3 (Looting III) دراپ می کنند.

10 تا تجربه یا exp نیز دراپ می کنند.

رفتار

بلیز ها پرواز میکنند و وقتی که در حالت تهاجم نیستند، روی زمین می مانند یا وقتی روی هوا هستند، آرام فرود می آیند. بلیز ها تمایل ندارند که در مواد مذاب (لاوا) یا در آب، به سمت بالا شنا کنند و به پرواز در بیایند. با وجود اینکه از آب ضریه می خورند و جانشان کم می شود، موقعی که در آب می افتند یا به سمت آب هل داده می شوند، بلیز ها سعی نمی کنند که از خودشان محافظت کنند.

سیستم راه یابی بلیز ها طوری ساخته شده که از مواد مذاب، اجتناب نمیکنن و اگه توی راهشون لاوا باشه از اون رد میشن. اما اگه توی راهشون به آب بر خوردند، از آب رد نمیشن و اجتناب میکنن.

بلیز ها بازیکن ها را تا شعاع 48 بلاکی، هدف قرار می دهند. اگر که بلیز توسط بازیکن یا یک ماب ضربه بخورد، به بقیه بلیز ها در شعاع 48 بلاکی هشدار می دهد و باعث می شود آنها هم کسی را که به بلیز حمله کرده، مورد حمله قرار بدهند. حمله معمولی یک بلیز، با یک سه گانه از توپ آتشین انجام میگیرد که تا 16 بلاک بورد دارد. بلیز ها حتی وقتی که بازیکن در تیرراس آنها قرار ندارد هم حمله میکنند. وقتی که بخواهند از توپ های آتشین استفاده کنند، بلیز ها برای 3 ثانیه آتش می گیرند و سپس سه توپ آتشین در یک دوره 0.9 ثانیه ای شلیک می شود و سپس خاموش می شوند و برای 5 ثانیه قبل از حمله کردن دوباره، صبر می کنند.

یه بلیز توپ های آتشینش رو تقریبا مثل یک پرتاب کننده(دیسپنسر) پرتاب میکنه. به هر حال، توپ ها شوت شده سرعت خودشون رو توی تمام مسیر حفظ میکنن (برخلاف دیسپنسر، که آروم و دقیق شلیک میشه).

بلیزی که هدفش را بتواند لمس کند(هدفش پیش بلیز باشد)،در هر ثانیه یک ضربه با قدرت (♥♥♥)6 (در درجه سختی معمولی) وارد می کند. این ضربه از نوع آتشین (Fire Damage) نمی باشد و هدف خود را نمی سوزاند.

توپ آتشین

بلیز ها توپ های آتشین سمت بازیکن پرتاب می کنند. اگر یکی از این توپ های آتشین به یک بلاک برخورد کند، در محل برخورد آتش ایجاد می کند. اگر توپ آتشین به یک موجود که در برابر آتش ضد ضربه نباشد یا افکت مقاومت در برابر آتش (Fire Resistance) نداشته باشد، به آن موجود (♥♥♥)5 ضربه از نوع پرتابی (Projectile) وارد می شود (بدون در نظر گرفتن سطح سختی). هدف برای 5 ثانیه در آتش فرو می رود که در کل (♥♥)4 ضربه وارد می کند.

توپ آتشین بلیز، مثل توپ آتشین گاست نیست که با ضربه زدن یا تیر زدن به اون، به پرتاب کننده اش برگرده. ولی میشه ضربه اش رو با سپر خنثی کرد که اینطوری هیچ آسیبی نمی بینین!

توپ آتشین بلیز می تواند کمپ را روشن کند.

مبارزه

علاوه بر شمشیر ها یا سلاح های معمولی، بلیز ها توسط گلوله برفی نیز (♥♥)3 ضربه می خورند. با پرتاب هر معجون آب نیز، (♥)1 ضربه می خورند. مانند اندرمن ها، بلیز ها همچنین با باران یا آب نیز در هر ثانیه (♥)2 ضربه می خورند و مثل ماب های جهنمی دیگر نیز در برابر آتش و مواد مذاب، ضد ضربه هستند.

صداها

1- نفس کشیدن بلیز

آیدی نام گذاری شده —>   entity.blaze.ambient

2- آتش بلیز

آیدی نام گذاری شده —>   entity.blaze.burn

3- مرگ بلیز

آیدی نام گذاری شده —>   entity.blaze.death

4- ضربه خوردن بلیز

آیدی نام گذاری شده —>   entity.blaze.hurt

5- پرتاب توپ آتشین

آیدی نام گذاری شده —>   entity.blaze.shoot

یه دستاورد این شکلی هم داریم که میتونین با برداشتن یک میله بلیز از روی زمین یا داشتن میله بلیز توی وسایلتون، بدستش بیارین!

یه فیلمی از تو یوتوب پیدا کردم که میتونه براتون موثر باشه. البته زبان فیلم انگلیسیه ولی تو 1 دقیقه مختصرا همه چی رو میگه.
پخش فیلم (YOUTUBE)
خب دوستان مطلب امروز هم به پایان رسید. امید وارم بتونم کمکتون کرده باشم! راستی اگه نظری دارین یا میخواین مطلبی درخواست کنین توی کامنت ها بگین خوش حال میشم 🙂

 

4.4 5 نظر ها
امتیاز پست
دنبال کردن
اطلاع از
guest
0 نظر
نظر درون خطی
دیدن همه نظرات