هر آنچه باید درباره Slimefun بدانید (صفر تا صد اسلایم فان)

برترین پلاگین در سوروایول های ایرانی

5,086

همانطور که امروزه در بیشتر سرور های ایرانی شاهد هستیم گیم مود های سوروایول با ادان جدیدی به نام Simefun جان تازه ای گرفتند، حال به نقد این پلاگین می پیردازیم.

اسلایم فان چیست؟ در این مطلب که با موضوع هرآنچه باید درباره SlimeFun بدانید (صفر تا صد اسلایم فان)  منتشر شده به همه چیز این افزونه به غیر از آموزش استفاده از این افزونه پرداخته شده.

هرآنچه باید درباره SlimeFun بدانید: اولین ورژن از پلاگین SlimeFun در 16مارچ سال 2013 و در Bukkit منتشر شد، و در سال 1395برای اولین بار در ایران سرور OverCore یا همان MegaHeroes از این پلاگین استفاده کرد.

این برنامه به دست یک برنامه نویس جوان با نام مستعار TheBusyBiscuit ساخته شد و افراد زیادی در این پروژه او را همراهی کردند، این تیم تا سال 2016فعالیت خود را در اسلایم فان به خوبی ادامه دادند و ادان های زیادی را برای این پلاگین ساختند که این ادان ها عبارت اند از:

ChestTerminal

ColoredEnderChest

CommandOverride

CS-CoreLib

DyedBackpacks

ElectricSpawners

EmeraldEnchants2

ExoticGarden

ExtraGear

ExtraHeads

HotbarPets

LuckyBlock-Sf

PrivateStorage

QuickMarket

QuickSell

RankPrefixPlus

SlimeFunOreChunks

SoulJars

Barrels

SlimeXpansion

با اینکه تیم سازنده بازی تا سال 2016پیشرفت چشمگیری در آپدیت این پلاگین داشت اما حمایت کمی نسب به این تلاش ها انجام گرفت و این موضوع به علاوه مشکلات و باگ های این پلاگین باعث شد آپدیت این پلاگین در سال های جاری به شدت کم شود و تا سال 2017 آپدیت این پلاگین به حدی رسید که تنها آپدیت برای ورژن های ماین کرافت جدید صورت میگرفت در صورتی که در سال 2016تیم سازنده اسلایم فان اعلام کرده بودند که قرار است اسلایم فان 5را بزودی منتشر کنند.

بعد از انتشار ورژن 1.12 و 1.13 و پس از سال های 2018 و 2019 دیگر آپدیتی بر روی هیچ کدام از ادان های SlimeFun و خود SlimeFun صورت نگرفت تا اینکه در سال 2019 TheBusyBiscuit اعلام کرد کار خود را بر روی پروژه اسلایم فان 4 دوباره شروع کرده و قرار است باگ های قبلی پلاگین رو به صورت کامل فیکس کند و آپدیت های زیادی بر روی آن اعمال کند و تا کنون این کار را به خوبی انجام داده و حدود 400آپدیت برای ورژن های Master اسلایم فان انجام داده که این امر باعث بازگشت طرفداران قدیمی این پلاگین شده است

در بین همه این ها Slimefun برای ورژن های 1.12 و ورژن های قبلی هنوز دارای همان باگ هاست و تیم سازنده اعلام کرده که دیگر بر روی اسلایم فان برای این ورژن ها کار نمیکند، این موضوع باعث شده سرور های ورژن های قبل از 1.14 نتوانند استفاده کاملی از این پلاگین بکنند و اسلایم فان در سرور های ایرانی هنوز دارای باگ های زیادی است که به نظر شخصی خودم بزرگترین مشکل حال حاضر اسلایم فان این موضوع است.

برای افرادی که تا کنون با این پلاگین کار نکرده اند و این سوال را در ذهن خود دارند که اسلایم فان چیست؟ میتوان گفت این پلاگین در ورژن های قبل از 1.13 بیش از 400آیتم به ماین کرافت اضافه میسازد، آیتم های بسیار فوق العاده که میتواند هر ماینری را ماه ها به خود مشغول سازد؛ اما این تمام ماجرا نیست و اسلایم فان با ادان های خود حدود 1000آیتم به سرور های ماین کرافتی اضافه میکند.

توضیحات پلاگین در صفحه Bukkit به این صورت است

Slimefun is a plugin which aims to basically turn your Bukkit Server into a modpack like FTB without installing a single mod. It offers everything you could possibly imagine. From Backpacks to Jetpacks…
It also adds an API allowing you guys to easily install/code Addons for this.
You own a Server which is not only minigame-based and your Players got bored of playing Survival?
Then you will absolutely love this Plugin! It adds a whole new Layer of Survival to your Server by adding more than 400+ new Items!

در کل میتوان Slimefun را یک پلاگین بسیار عالی دانست که لذت بازی کردن در سرور های بقا را چندین برابر میکند اما مشکلات بزرگی در برابر این افزونه فوق العاده قرار دارد که اگر تیم سازنده به برطرف ساختن آنها ادامه دهد و برای ورژن های گذشته نیز این پلاگین را منتشر کند میتوان SlimeFun را یک پلاگین بی نقص دانست.

SlimeFun، اسلایم فان چیست؟، اسلایم فان، هرآنچه باید درباره SlimeFun بدانید
SlimeFun، اسلایم فان چیست؟، اسلایم فان، هرآنچه باید درباره SlimeFun بدانید

برای دیدن سایر مطالب نوشته شده توسط من کلیک کنید

3.1 9 نظر ها
امتیاز پست
دنبال کردن
اطلاع از
guest
0 نظر
نظر درون خطی
دیدن همه نظرات